Czas relasku

Malinowy Hotel

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy – witaj! Rozgość się, mam nadzieję, że będzie Ci tu dobrze.

Jeśli jesteś tu po raz drugi – na pewno już wiesz, że uwielbiam podróże. Fascynują mnie lotniska, łzy pożegnań i radość powitań, zwiedzanie świata, poznawanie, smakowanie. Lubię też wsiąść do pociągu i oglądać zmieniające się krajobrazy. Podróże małe i duże ☺ Kiedy tylko zamykają się drzwi autobusu, pociągu czy samolotu – jestem szczęśliwa.

W tak zwanym „sezonie” czyli wtedy, kiedy emitowany jest „Zoom na miasto”, program który prowadzę na antenie Polsat Cafe, mogę sobie pozwolić na krótkie, weekendowe wyjazdy. Jeśli wyruszam w Polskę - zazwyczaj wybieram dwa kierunki. Pierwszy z nich to moje rodzinne Suwałki, gdzie czeka stęskniona rodzina i piękne wspomnienia. Dom. Drugi kierunek to położony w Górach Izerskich Świeradów Zdrój. Malownicza uzdrowiskowa miejscowość, w której czujesz się jak u siebie po kilku wizytach. Spacer do czeskiej granicy trwa krócej niż do deptaku w sercu miasta, a więc w obu przypadkach uciekam właściwie na koniec świata:)

Świeradów i okolice - krajobrazy

Dziś zabieram Was do Świeradowa. Mam tam dwa sprawdzone miejsca, które spokojnie mogę polecić. Jedno z nich to Hotel Cottonina, w którym spędziłam zarówno romantyczny weekend z Mężem, jak i szalony wyjazd ze znajomymi. Drugie zaś to Malinowy Dwór, Hotel Medical Spa. Idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój i lubią aktywny wypoczynek. Latem można przemierzać rowerowe szlaki, single tracki zlokalizowane są zarówno w Świeradowie, jak i czeskim Nowym Mescie pod Smrkiem. Ci, którzy lubią nordic walking mogą wyruszyć razem z „Malinowym Przewodnikiem” lub też na własną rękę podziwiać górskie krajobrazy. Zimą zaś Świeradów jest jednym z ulubionym miejsc narciarzy. Kolej gondolowa „Stóg Izerski” o długości 2171 m i trasa narciarska o długości 2500 m przyciągają turystów nie tylko z Polski.

Mapa okolicznych tras

Podejrzewam, że zaglądają tu zarówno ci, którzy mają niewiele wolnego czasu i umieją nim świetnie zarządzać, jak i ci, którzy na urlopie nie wiedzą, co ze sobą, a właściwie z tym wolnym czasem zrobić. W Malinowym Dworze odnajdą się i jedni, i drudzy. Zarówno w recepcji, jak i w strefie basenów i saun znajdziecie plan bezpłatnych zajęć sportowych, które odbywają się kilka razy w ciągu dnia. To zumba, joga, fitness na basenie, nordic walking z instruktorem - wystarczy tylko mieć odpowiedni strój i można korzystać ze sportowych aktywności do woli. Zwłaszcza, że po kilku dniach w Malinowym możecie mieć co zrzucać;) Dania serwowane przez szefa kuchni są doskonałe i ci, którzy lubią dania fit, jak i bardziej kaloryczne przyjemności, na pewno będą zadowoleni. Warzywa, owoce, kilka rodzajów zup i sałat, dobrze przyrządzone ryby - mogę opowiadać godzinami:)

Malinowy Hotel - widok z zewnątrz

W tym roku pojechałam do Malinowego Dworu z Rodzicami, bo to również Centrum Rehabilitacji, w którym pracują świetni specjaliści. Z gośćmi pracuje wykwalifikowany i doświadczony zespół rehabilitantów i fizjoterapeutów, a to miejsce jako jedyne w regionie stosuje zabiegi kąpieli leczniczych w najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej.

Oferta SPA

Wybraliśmy pakiet „Czas relaksu”, który występuje w dwóch wersjach - 3 i 5 dni. W ramach trzydniowego pakietu każdy z nas poza noclegami i posiłkami miał do wykorzystania pakiet 4 relaksujących masaży i nieograniczony dostęp do Strefy Wellness. Jak się zapewne domyślacie, ja i Mama byłyśmy przeszczęśliwe, a Tata - sceptyczny. Jego największe obawy budził masaż czekoladowy ;) Na szczęście już po pierwszym zabiegu nie mógł doczekać się kolejnego. A plan był napięty… Moi Rodzice mogli korzystać z zabiegów w jednym pokoju w tym samym czasie, dzięki czemu czuli się jeszcze lepiej. Kiedy okazało się, że czekolada jest jadalna - każde z nas było w siódmym niebie.

Malinowy Hotel - strefa spa

A teraz serio - masaż twarzy był nie tylko relaksujący, ale też od razu widać było efekty, zobaczcie sami. Moja skóra była promienna, wypoczęta, jak po dwunastu godzinach snu:)

Zabiegi kosmetyczne na twarz

Jeden z masaży odbywał się nie w strefie SPA w Centrum Rehabilitacji. Jeśli będziecie w Świeradowie - sprawcie sobie przyjemność, zamówcie masaż relaksacyjny i koniecznie zapytajcie, czy Pani Marta znajdzie dla Was czas. Jest rewelacyjna! A ten masaż na długo zapamiętacie. Zapewniam, że o istnieniu wielu miejsc i napięć nie mieliście zielonego pojęcia…

Basen w Malinowym Hotelu

Każde z nas uwielbia wodę, więc bardzo dużo czasu spędzaliśmy w strefie saun i basenów. Rodzice szczególnie upodobali sobie hydromasaże i zewnętrzne jacuzzi. Zresztą - w jacuzzi z takim widokiem można marzyć i marzyć…

Jacuzzi w hotelu

Ja każdego dnia korzystałam też z niedużej, ale przez to intymnej i dobrze wyposażonej siłowni.

Siłownia w Malinowym Hotelu

Jeśli więc poszukujesz miejsca, w którym zrelaksujesz się, zregenerujesz i odpoczniesz, z dala od zgiełku miasta - właśnie je znalazłeś. Jeśli nie masz tygodniowego urlopu - sprawdź pakiet „Czas relaksu”. Idealnie dobrane zabiegi, pyszna kuchnia, przemiła i pomocna obsługa to dodatkowy plus.

Restauracja w hotelu

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie hotelu MALINOWY DWÓR.

Widok z przed hotelu

Udanego wypoczynku!
A ja na pewno tam wrócę…Być może do zobaczenia! :)

Widok na okoplice