Pyza Warszawska

Pyza Warszawska

W nowym roku czas na nowy cykl :)
Od dziś w zakładce MOJE ULUBIONE będą pojawiać się najróżniejsze tematy. Filmy, seriale, spektakle teatralne czy miejsca. Miejsca, w których bywam, które lubię, które warto poznać.

Zaczynamy od nowego miejsca na kulinarnej mapie Warszawy. W samym sercu warszawskiej Starówki od kilku tygodni króluje Pyza Warszawska.

Wnętrze restauracji - Pyza Warszawska Antresola w lokalu - Pyza Warszawska Obrazy i kwiaty w lokalu - Pyza Warszawska Kwiaty w donicach na ścianie - Pyza Warszawska Wnętrze restauracji - Pyza Warszawska

Wnętrze budzi zaufanie i sprawia, że chcesz tam zostać. Jest ciepło, klimatycznie i pięknie. Dużo zieleni, obrazy z pobliskiej galerii Bellotto wyłaniają się zza liści hedery. Bluszcz pnie się po drewnianych skrzynkach i flirtuje z białymi cegłami.

Białe meble w lokalu - Pyza Warszawska Różne gatunki alkoholu w restauracji - Pyza Warszawska Obrazy na ścianach i kwiaty w oknach w restauracji Wnętrze restauracji Bluszcz na ścianie

Króluje tu polska kuchnia. To miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi, idealne na wspólny obiad lub kolację. Wieczorem można wpaść na dobrą nalewkę czy lampkę prosecco z przyjaciółką. „Pyza” jest dla każdego, kto lubi polską kuchnię albo chce ją poznać. Choć to miejsce już staje się bardzo modne, będziesz czuć się swobodnie :)

Zjesz tu kultowe warszawskie pyzy z mięsem i bez mięsa. Skosztujesz pampuchy, czyli kluski na parze, w wersji na słodko i wytrawne z gulaszem lub pieczarkami. Jeśli chcesz coś przekąsić z pewnością nie zawiedzie Cię tatar, śledź w oleju, nóżki czy smalec. Dania główne to ulubione pozycje turystów i polskich gości: sznycel wiedeński, placki ziemniaczane z gulaszem, golonka i polędwiczki z kurczaka. Specjalnością „Pyzy” są także pierogi. Wytrawne i słodkie, ręcznie robione, w dziesięciu odsłonach. Prawdopodobnie najlepsze w mieście.

Pyzy na talerzu Pyzy w słoiku Pyzy polane skwarkami Kluski na parze Pierogi Pyzy z nadzieniem Kluski na parze w słodkim sosie Jabłecznik Dania - Pyza Warszawska Pierogi

Kolejną zaletą „Pyzy” są ceny. Choć to miejsce znajduje się w jednym z najlepszych warszawskich punktów (Krakowskie Przedmieście 79) ceny wahają się od 6 złotych za domowe nalewki do 29 zł - za główne danie.

Menu - Pyza Warszawska

Ważna informacja dla rodziców - dzieci do lat 7 jedzą za darmo :)

Do zobaczenia w Pyzie i…smacznego!

Restauracja - Pyza Warszawska

PYZA WARSZAWSKA
Adres: Krakowskie Przedmieście 79
Ceny: od 6 do 29 zł
Dzieci do lat 7 jedzą za darmo
Czynne w godz:
od niedzieli do czwartku - 12:00 - 22:00
piątek - sobota - 12:00 - 00:00